TOEFL ITP Kursu

Akademik Tercüme

Ankara’da TOBB – ETÜ’de uygulanan ITP sınavı eski TOEFL – PBT (Paper Based) sorularından derlenmektedir. Sınava TOBB – ETÜ’de hazırlık okulunda kayıtlı olup yıl sonunda hazırlık programını başarıyla tamamlayıp bölümüne devam etmek isteyen ya da hazırlık okuluna devam etmeden hazırlığı atlamak isteyen öğrenciler katılabilir. Sınavda okuma, dinleme, dilbilgisi ve kelime bölümlerinden çoktan seçmeli sorular bulunmaktadır. Öğrenciler sınavı kendi okullarında alabilmektedirler.

Program İçeriği

TOBB – ITP sınavına girmek isteyen öğrenciler için oluşturulacak program tamamen öğrencinin eksikleri doğrultusunda tasarlanmakta ve uygulanmaktadır. Genellikle özel ders şeklinde verilen ITP dersleri, seviyesi yakın öğrencilerin bir araya gelmesi durumunda sınıf dersi olarak da verilebilir. Seviye belirleme sınavı kurumumuzda ücretsiz olarak uygulanmaktadır. ITP derslerini veren eğitmenlerimiz konularında uzmanlaşmış kişilerdir. Programımızın ana hatları şu şekildedir:

  • Öğrenci programa başlamadan önce seviye tespit sınavına girip akademik koordinatörle sözlü görüşme yapmak durumundadır. Bunun amacı ITP hazırlık programı için uygun seviyede olup olmadığınızı, uygun seviyede değilseniz de sınava hazırlanmaya hangi noktadan başlayacağınızı belirlemektir.
  • Bilgisayar uygulaması gerektiren sınav hazırlık programları bilgisayar laboratuarında yapılır. Ayrıca öğrencilere evde çalışmaları için ek materyaller verilir. Öğrenciler çalışmak istediklerinde ders saatleri dışında da diledikleri kadar ücretsiz olarak materyallerimizden ve laboratuarımızdan faydalanabilir, sorularını öğretmenlerimize sorabilir ve full test alabilirler.
  • Hazırlık programında sınav soruları çözülmesi esastır. Öğrenciler program boyunca sınavla ilgili çıkmış tüm soru tiplerini çözerler. Benzer sorular öğrencilere ödev olarak verilir ve çözemedikleri veya problem yaşadıkları sorular açıklanır.

Haftaiçi isteğe bağlı olarak, günün her saati grup açılabilmektedir.